Whatsapp »

Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santrali
Kompakt Beton Santrali
Yerli Mikserler
Kuru Tip Beton Santrali
İthal Mikserler
Geri Dönüşüm Ünitesi
Mobil Geri Besleme
Kırma Eleme Tesisi
Çimento Silosu
İkinci El Beton Santralleri
Geri Dönüşüm Ünitesi

Geri Dönüşüm Ünitesi Ne Demektir?


Genel olarak trans mikserlerde kalan, hatalı üretim ya da reçete nedeni ile atılacak olan betonun agrega boyutuna ve atık suya ayrılarak yeniden kullanılması için geri kazandırılan sisteme geri dönüşüm ünitesi denilmektedir. Günümüzde çevre sorumluluğuna verilen önem artmıştır. Gelecek nesillere daha güzel ve temiz bir dünya bırakmak amacı ile beton üretimine özel kural ile standartlar getirilmiştir.

Çevreye büyük önem veren Asur Makina, beton santrallerinin yanında geri dönüşüm çözümleri de üreterek siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Geri dönüşüm tesisine sahip olan işletmeler, kalan atık betonlarından gelmekte olan agrega ve suyun tümünü yeniden üretimde kullanabilmektedir. Araç başına bu miktar düşük görünse de, uzun vadede büyük tasarruf rakamlarına ulaşılmaktadır.

Geri dönüşüm ünitemizin kapasitesi saatte 10 m3’tür. Maksimum agrega tane büyüklüğü ise 50 mm’dir. Ünitemizin toplamdaki motor gücü 11 kW iken, çalışma voltajı da 380 V / 50 hz’dir. Sistemimiz çevreyi korurken, bir yandan da geri dönüştürülmüş olan beton bileşenleri ile maliyet avantajı sağlamaktadır.

Geri Dönüşüm Ünitesi Avantajları

Asur Makina tarafından üretilen geri dönüşüm ünitesi, sağladığı avantajlar ile birçok firmaya yardımcı olmaktadır. Beton santrallerinin yanına kurulabilen geri dönüşüm ünitesi sayesinde atık betonların başka alana taşınma zorunluluğu ortadan kalkar ve bu da taşınma masraflarından kurtarır.

Düşük çalışma süresine sahip olan geri dönüşüm ünitesi, daha az enerji ve su tüketimi ile maliyet avantajları sağlar. Kolay ve hızlı bir bakım özelliği olan ünitemiz işletmelere düşük maliyet avantajı sunmaktadır. Aşınmaya dayanıklı olması ile uzun süre kullanım imkânı sağlar.
Atık betonun geri dönüşüm ünitesi içerisinde yıkanmasından ve sonrasında bileşenlerine ayrılmasından sonra geri kazanılmış olan agrega, belirli oranlarda beton üretiminde yeniden kullanılabilmektedir. Ayrıca yıkama ünitesinin içerisinden alınan çimentolu suyun içinde bulunan çimento taneciklerinin çökmesine ajitatör yardımı ile izin verilmez ve yeniden beton santralinde kullanılması sağlanır. Bu da ciddi derecede tasarruf sağlamaktadır.

Kurmuş olduğumuz geri dönüşüm ünitesi sistemimiz sayesinde, geri kazanım günlük olarak çalışma süresine yayılmaktadır. Bu durumda iş sonuna bırakılmadan anında çözüm sağlanabilmektedir. Katı ya da sıvı ayrıştırmada yüksek verime sahip olan geri dönüşüm ünitesine sahip olabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Ünitesi
Geri Dönüşüm Ünitesi
Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santrali
Kompakt Beton Santrali
Yerli Mikserler
Kuru Tip Beton Santrali
İthal Mikserler
Geri Dönüşüm Ünitesi
Mobil Geri Besleme
Kırma Eleme Tesisi
Çimento Silosu
İkinci El Beton Santralleri
Web Tasarım ve Programlama :Ostim Web Tasarım