Whatsapp »

Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santrali
Mini Mobil Beton Santrali
Asmob 35 Mini Mobil Beton Santrali
Asmob 35 m3
Asmob 60 m3
Asmob 100 m3
Asmob 120 m3
Kompakt Beton Santrali
Yerli Mikserler
Kuru Tip Beton Santrali
İthal Mikserler
Geri Dönüşüm Ünitesi
Mobil Geri Besleme
Kırma Eleme Tesisi
Çimento Silosu
İkinci El Beton Santralleri
Mobil Beton Santrali

Mobil Beton Santrali

Mobil beton santrali, inşaat projelerinde tercih edilen betonun üretimi için kullanılan taşınabilir özellikte tesistir. Bilindiği üzere beton, inşaat sektöründe temel yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Çeşitli yapıların inşasında kullanılan beton, mobil beton santrali ile çok daha kullanışlı bir hal almaktadır. Mobil beton santralleri betonun projenin gereksinimlerine uygun bir şekilde üretilmektedir. Bu sayede hızlı bir biçimde iş sahasına taşınabildiği önemli çözüm önerileri sunmaktadır.

İnşaat sektöründe her geçen gün yaşanan gelişmeler ve büyüme sonucunda, sektörün temel yapı taşlarından biri olan mobil beton santrali ihtiyacı daha da artmaktadır. Çimento, agrega, su ve diğer tüm kimyasalların belirlenen ölçüler ile karıştırılması sonrasında hazır beton üretimini sağlayan mobil beton santrali, sabit beton santrallerine göre çok daha hızlı kurularak hazır hale getirilir. Bu da işlerinizin daha çabuk yapılmasını sağlar. Mobil beton santrallerinin kurulacağı yerlerde alt yapı çalışmalarının yapılmasına gerek yoktur. Ucuz maliyetler ile hazır beton üretmeyi sağlayan mobil beton santrali, gerekli olduğunda taşınabilen bir özelliğe sahiptir.

Mobil Beton Santralinin Avantajları

Son derece kullanışlı bir yapıya sahip olan mobil beton santralinin montaj masrafları diğer beton santrallerine göre daha düşüktür. Mobil beton santrali sisteminin çalışması, bilgisayar otomasyon sistemi tarafından sağlanmaktadır. Santral operatörü tarafından karışması gereken maddelerin formülasyonları mobil beton santraline girildikten sonra tartılan maddeler miksere atılarak otomatik olarak karıştırılır ve beton üretimi kısa sürede tamamlanmış olur. Bunların yanı sıra beton santrallerinin çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Esneklik

Mobil beton santralleri, taşınabilir yapısı ile inşaat sahasına kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Söz konusu esneklik, betonun doğru bir şekilde inşaat sahasında üretilmesini sağlamaktadır. Projelerin ihtiyaçları doğrultusunda santralin yerini değiştirmek mümkündür.

Yerinde Üretim İmkanı

Mobil beton santralleri betonun ihtiyaç duyulan yerde üretilmesini sağlamaktadır. Bu durum betonun optimum kalitede ve taze kullanılmasını da yardımcı olmaktadır. Beton, zaman kaybetmeden projenin gereksinimlerine uygun bir şekilde üretilmektedir. Bu da hemen kullanıma hazır bir hale getirilmesini sağlamaktadır.

Hızlı ve Sürekli Üretim Sağlar

Mobil beton santralleri, sürekli olarak beton üretme kapasitesine sahiptir. Bu doğrultuda inşaat projelerinin beton taleplerini en hızlı şekilde karşılamayı mümkün kılmaktadır. Beton sürekli bir biçimde üretildiği için inşaatın kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır. Bu da projeyi hızlandırmaktadır.

Kalite Kontrolü

Mobil beton santralleri, betonun kalitesini kontrol etmek için sıkı standartlara tabidir. Malzemelerin doğru oranlarda karıştırılması ve kalite kontrol testlerinin yapılması, yüksek kaliteli ve dayanıklı beton elde edilmesini sağlar. Bu da inşaat projelerinin uzun ömürlü ve güvenli olmasını sağlar.

Çevresel Duyarlılık

Mobil beton santrallerinin inşaat alanında beton üretiminin merkezileştirilmesine göre çok daha çevre dostu bir alternatiftir. Betonun doğrudan yerinde üretilmesi karbon ayak izini ve nakliye maliyetlerini azaltmaktadır.

Bu avantajlar ile mobil beton santrallerinin inşaat sektöründe çok tercih edilen bir seçenek olduğunu ifade etmek mümkündür.

Mobil Beton Santrallerinin Kullanım Yerleri

Mobil beton santralleri, çeşitli inşaat projelerinde kullanılabilmektedir. Bu noktada mobil beton santrallerinin yaygın kullanım alanlarının bazılarından aşağıdaki gibi bahsedebiliriz:

Yol İnşaatı

Yol yapımı projelerinde mobil beton santralleri sık sık tercih edilmektedir. Yol tabanı, asfalt, kaldırım gibi yol yapılarındaki beton üretimi için kullanılmaktadır.

Bina İnşaatı

Bu santraller; ticari yapılar, konut binaları, ofis binaları, ticari yapılar, endüstriyel tesisler gibi çeşitli bina inşaat projelerinde tercih edilmektedir.

Köprü ve Viyadük İnşaatı

Büyük ölçekli köprü ve viyadük projelerinde mobil beton santrallerinin kullanıldığını ifade etmek mümkündür.

Baraj ve Gölet İnşaatı

Su tutma ve enerji üretim amacı ile gölet, baraj projelerinde mobil beton santralleri kullanılmaktadır.

Kaliteli Beton Üretimi

Mobil beton santralinin en önemli özelliğinden biri, istenilen kalitede beton üretimini sağlamasıdır. Karıştırılan maddelerin oranlarına göre en iyi üretimi yapan mobil beton santrali, firmalara büyük kazançlar sağlar.

Son derece teknolojik olarak üretilen Asur mobil beton santrali, firmaların üretim hacimlerine ve taleplerine göre özel olarak üretilmektedir. Yoğun inşaat işleri yapan firmalar, yüksek hacimli olan mobil beton santralini tercih etmelidir. Üretimleri daha az yoğunlukta olan firmalar ise düşük hacimli olan mobil beton santralini tercih etmelidirler.

Daha kısa sürede hızlı çözümler isteyen müşterilerin tercih ettiği mobil beton santrali, kolay taşınabilme ve hemen montaj ile demontajının yapılması nedeni ile düşük işlem maliyetlerine sahiptir. Saatte 15 m3, 35 m3, 60 m3, 100 m3 ve 120 m3 beton üretimi sağlayan Asur mobil beton santrali, gücü ve kalitesi nedeni ile çoğu projenin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Mobil beton santralinin bilgisayar sistemi ile çalışması neticesinde, üretimden ya da makinenin yanlış kullanımından kaynaklanacak sorunlara anında müdahale edilme özelliğine sahiptir. Bu da hataların gözden kaçırılma şansını yok eder.

Beton Santrali ile Mobil Beton Santralinin Farkı

Beton santrali ile mobil beton santrali en çok kullanılan beton santral türleri arasındadır. Ancak iki seçenek arasında hem teknik hem de işlevsellik açısından farklılıklar vardır. Peki, iki beton santral tipi arasında ne tür farklılıklar bulunmaktadır.

Sabit beton santralleri genellikle uzun süreli işler için tercih edilmektedir. Uzun vadede gerek maliyet gerekse de işlevsellik açısından çok avantajlı bir alternatif olarak kabul edilmektedir. Mobil beton santralleri ise taşınabiliyor olmaları açısından tercih edilmektedir. Bu da kısa süreli projelerde kullanılabilme avantajını öne çıkarmaktadır.

Beton Santrali Özellikleri Nelerdir?

Beton santrali, inşaat sektörünün bir ihtiyacı olan beton üretiminde tercih edilen çözümlerden bir tanesidir. Santraller içine konan çakıl, kum, su ve çimento gibi materyaller sayesinde beton karışımını hazırlayarak nakil araçlarına aktarmaktadır. Burada amaç beton üretiminin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasıdır. Peki, kullanılan beton santrallerinin özellikleri nelerdir?

Beton santrallerinin kapasitesi, çalışma prensibi ve yapısına bağlı olarak özelliklerinde farklılıklar ortaya çıkması doğaldır. Mobil beton santrali bu çerçevede özellikleri farklılaşan seçenekler olarak dikkatleri çekmektedir. Mobil olması sayesinde bir yerden başka bir yere taşınması oldukça kolay olan beton santrallerinin kapasitelerine bağlı olarak büyüklükleri de farklılaşmaktadır. Burada ihtiyaca uygun bir çözüme başvurulması gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Mobil Beton Üretimi Santrali Fiyatları

Mobil beton santrali fiyatları beton üretim tesisi kurmak isteyen hemen her firma için önemli bir faktör olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de beton santrali tercih etmek isteyen hemen her firma için mobil beton santrali fiyatlarını dikkate almak en önemlisidir. Peki, beton üretimi santrali fiyatları nasıl belirlenmektedir?

Beton üretimi santrali fiyatları, beton santralinin malzeme kalitesine, ebatlarına ve kullanılan teknolojiye bağlı olarak farklılık göstermektedir. Burada amaç tamamen kaliteli bir çözüme odaklanmak ve ihtiyaçlara uygun bir seçim yapmaktır. Fiyat odaklı bir tercih yapmaktan ziyade ihtiyaçlara uygun bir mobil beton santrali tercih ederek daha kaliteli bir seçeneğe yönelmek mümkün olacaktır.

Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santrali
Mini Mobil Beton Santrali
Asmob 35 Mini Mobil Beton Santrali
Asmob 35 m3
Asmob 60 m3
Asmob 100 m3
Asmob 120 m3
Kompakt Beton Santrali
Yerli Mikserler
Kuru Tip Beton Santrali
İthal Mikserler
Geri Dönüşüm Ünitesi
Mobil Geri Besleme
Kırma Eleme Tesisi
Çimento Silosu
İkinci El Beton Santralleri
Web Tasarım ve Programlama :Ostim Web Tasarım