Whatsapp »

Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santrali
Kompakt Beton Santrali
Yerli Mikserler
Kuru Tip Beton Santrali
İthal Mikserler
Geri Dönüşüm Ünitesi
Mobil Geri Besleme
Kırma Eleme Tesisi
Çimento Silosu
İkinci El Beton Santralleri
İkinci El Beton Santralleri

Beton; çakıl, kum, çimento, taş ve su gibi malzemelerin karıştırılması sonucu elde edilmektedir. Beton santrali de tüm malzemelerin toplandığı, karıştırıldığı ve taşındığı ekipmanların olduğu tesislerdir. Beton santralinde muhakkak bulunması gereken sistemler beton mikseri, agrega kovası, çimento silosu, otomasyon sistemi, besleme bandı, agrega bunkeri ve agrega tartı bandı gibi ekipmanlardır. Bu santrallerde karıştırılan betonlar, sıklıkla inşaatlarda ve yol çalışmalarında tercih edilmektedir.

İkinci el beton santralleri satın alınırken pek çok noktaya dikkat edilmelidir. Yeterli bilgiye sahip olmadan atılan adımlar firmalar adına büyük zararlar oluşturabilmektedir. Bu sebeple santral alınacağı takdirde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çalışma kapasitesine uygun tesisin alınmasıdır. Belirlenen üretimin altında çalışan tesisler beklentiyi karşılamayacaktır. Aynı şekilde belirlenen üretim kapasitesinin üstünde bir tesis de alınmamalıdır, bu durumda gereksiz bir maliyet açığı oluşacaktır.

Beton santralleri uzun dönemli iş yapabildiğinden belirli bir dönem işletildikten sonra başka bir firmaya satılabilmektedir. İkinci el mobil beton santrali konusunda uzman olan firmamız sizlere ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır. Firmalar maliyet yönünden büyük oranda tasarruf sağlar. Aynı zamanda santrale gerekli bakımlar yapıldığından sıfır beton santraliyle aynı iş gücünü gösterebilmektedir.

Beton santralleri kullanım amaçları göz önüne alındığında oldukça güçlü yapıdalardır. Hem yapı tasarımı hem de inşaatı işiyle uğraşan firmalar için beton santrali vazgeçilmez bir seçenektir. Hazır beton üretimi tüm firmaların piyasa ihtiyacını büyük bir oranda karşılamaktadır. Bu sebeple firmaların edindiği bu beton santralleri, firmaların yürüttükleri işe yaptıkları büyük bir yatırım olarak görülebilir.

İkinci el beton santrali fiyatı da elbette önemlidir. Firmamız her bütçeye hitap eder ve ekonomiktir. Pek çok firma genellikle kısa süreli projeler için tercih edilmektedir. Bu sayede yürüttükleri iş bitmekte ve cepten çıkan bütçe minimuma inmektedir. Aynı zamanda gezici projeler yürüten firmalar için oldukça pratik ve uygun fiyatlıdır. Proje bitiminde firma sahipleri beton santralini tekrardan satabilir.

2. el beton santrali talebinde bulunan firmalar, öncelikle firmamıza ulaşır ve santralin yerleştirileceği yerleşim planını hazırlar. Yerleşim planı onaylandıktan sonra firma çalışanları bu plana uygun şekilde beton atma işlemine başlar ve beton santralinin montaj işlemi sırayla başlatılmış olur. Ana şasenin montajı yapıldıktan sonra beton santralinin kurulumu başlamış olmaktadır.

Beton santralinin çeşidine göre (sabit santraller, mobil santraller, konteyner beton santrali gibi) kurulacağı yere kurulum yapılmadan da gönderilebilmektedir. Santralin montaj işlemi tamamlandıktan hemen sonra santral beton ayaklarının üzerine vinç yardımı ile özenle yerleştirilir. Beton santralinin ayağında bulunan ankrajlar betonun santrale sabitlenmesini sağlamaktadır.  Hemen ardından silolar firmanın verdiği projeye göre beton ayakların üzerine yerleştirilir ve betona sabitlenmesi sağlanır. Çimentonun beton santraline geçişini sağlayan helezonlar silo santral arasına uygun şekilde yerleştirilir. Satılık ikinci el beton santrali konusunda firmamız tüm teknik bilgiye hakimdir.

Agrega besleme bandı ve agrega bunkeri beton zeminin üzerine özenle yerleştirildikten sonra kurulum işlemi son bulmaktadır. Ardından santralde kullanılacak bütün yük hücrelerinin ölçümleri yapılır ve otomasyon sistemi kontrol edilerek santral çalışmaya hazır hale getirilmektedir. Gerekli denemeler yapıldıktan hemen sonra beton santrali firmamız tarafından müşteriye teslim edilmektedir.

Beton santrallerinin sökümü işlemi ise, önce agrega bunkerleri, helezonlar ve çimento siloları boşaltılır ve temizlenir. Beton santralinin ana enerji hattıyla olan bağlantısı kesilir ve söküm işlemi bittikten sonra araçlara yüklenir ve ilgili yere gönderilir.

Beton santrallerimiz teknik personeller tarafından firmaların talep ettiği alanlara gelir ve özenle santrallerin kurulum ve sökme işlemini gerçekleştirirler. Beton santrallerimiz firmamız tarafından garanti kapsamında olup herhangi bir teknik problemde sorunun çözülmesi için gerekli işlemler yürütülmektedir. Hem ekonomik oluşu hem de garanti kapsamında oluşu ile pek çok müşteri firmamızı tercih etmektedir. Sahibinden satılık beton santrali için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

 

İkinci El Beton Santralleri
Sabit Beton Santrali
Mobil Beton Santrali
Kompakt Beton Santrali
Yerli Mikserler
Kuru Tip Beton Santrali
İthal Mikserler
Geri Dönüşüm Ünitesi
Mobil Geri Besleme
Kırma Eleme Tesisi
Çimento Silosu
İkinci El Beton Santralleri
Web Tasarım ve Programlama :Ostim Web Tasarım